kulki gejszy a mięśnie kegla

kulki gejszy a mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia na mięśnie kegla

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z nieraz można także ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, chociaż raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno aktualnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają idealne wyniki. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się także problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.